Konali sa v roku 2011, boli to zároveň prvé MS v hokeji na Slovensku. Majstrom sveta sa v roku 2011 stalo Fínsko, Slovensko skončilo na konečnom 10. mieste.
Maskot Macejko nosí na drese číslo 19. Meno Macejko bolo vybrané hlasovaním, získalo od ľudí 7169 hlasov, za alternatívne pomenovanie Juro hlasovalo 3577 ľudí.
5. Koľko hráčov zo slovenskej ligy je v našom tíme?
V našom tíme nastupuje 6 hráčov zo slovenskej ligy a to konkrétne: Patrik Koch a Ladislav Nagy (HC Košice), Dávid Bondra (HK Poprad), Róbert Lantoši (HK Nitra), Mário Lunter a Tomáš Zigo (HC '05 Banská Bystrica),
Kapacita je 8347, štadión je pomenovaný po generálnom sponzorovi klubu, U. S. Steel Košice a tiež po Ladislavovi Trojákovi, košickom hokejistovi, ktorý sa ako prvý Slovák stal majstrom sveta v česko-slovenskom národnom hokejovom mužstve.
7. Ktorý slovenský hráč nosí na drese počas týchto MS číslo 80?
Všetci traja hráči majú aktuálne 18 rokov, no najmladší je práve americký supertalent Jack Hughes, ktorý počas týchto MS oslávil svoje 18. narodeniny a to konkrétne 14. mája.
Tesne pred štartom MS 2019 zástupcovia jednotlivých tímov na direktoriáte odsúhlasili, že predĺženie vo finále sa bude hrať s "rýchlou smrťou" vo formáte 3 na 3, až pokiaľ jedno z mužstiev nerozhodne. V súboji o zlato teda zrušili nájazdový rozstrel, predĺženie sa bude hrať na dvadsaťminútové tretiny až do momentu, keď jeden z finalistov strelí víťazný gól.
13. Jedna zákerná otázka na záver - Koľko kamier sníma hokejový zápas na MS 2019?
MS na Slovensku sú na vysokej technickej úrovni, každý jeden zápas sníma až 30 kamier a aj preto je na štadiónoch natiahnutých približne 5 km kamerových hybridných káblov a 2 km optických káblov pre distribúciu video-audiosignálov.
Majstrovstvá sveta v hokeji 2019
Gratulujeme k výsledku!
Ak sa vám náš kvíz páčil, vyzvite zdieľaním cez Facebook svojich kamarátov na malú súťaž o to, kto má lepšie znalosti :)
PS: SLOVENSKO DO TOHO!
Od roku 2015 pôsobil ako redaktor a editor športového webu. Postupne sa prepracoval k online marketingu, ktorému sa venuje aj v súčasnosti. V roku 2019 prišiel do vydavateľstva Petit Press, kde aktuálne pôsobí ako editor obsahu pre regionálne weby MY, má na starosti aj regionálne sociálne siete a online marketingové aktivity. Vo voľnom čase sa venuje aj foto a video tvorbe.
Facebook, Instagram
Pre samosprávy sú zelené projekty prioritou, veľká byrokratická záťaž a náročnosť procesov pri uchádzaní sa o eurodotácie sú v prípade obcí a malých miest brzdou rozvoja. Rozprávali sme sa so SLÁVKOU LENČÉŠOVOU, expretkou na oblasť životného prostredia v Združení miest a obcí Slovenska.
Na Slovensku sa vôbec nedá hovoriť o regionálnej kontrole energetiky. Regióny na to doteraz nemali žiadne kapacity, legislatíva s tým nerátala a verejné financie nepodporovali regionálnu energetickú sebestačnosť, hovorí JURAJ ZAMKOVSKÝ, výkonný riaditeľ združenia Priatelia zeme CEPA.
Budovy sú zodpovedné za 36 percent emisií CO2 v Európskej únii, vďaka čomu možno tento sektor považovať za jedného z najvýznamnejších producentov skleníkových plynov. V rozhovore o tom rozpráva RICHARD PAKSI, analytik združenia Budovy pre budúcnosť.
Krajina má v rámci ochrany klímy a životného prostredia rezervy, ktoré sa postupne snaží odstraňovať. Pomôcť má aj klimatický zákon, ktorý sa do medzirezortného pripomienkového konania dostane v závere roka.